KONST / Litografier / Färglitografi 8482248
nr 848 2248
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Färglitografi , Karl Axel Pehrson (1921-2005), 187/500, Signerad, 81, motivets mått: 36x27
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
800 kr
Såld:
1.300 kr
måndag 23 september 2013
kl 20:55:06
1.100 kr
1.200 kr
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson